15. 1. 2013

NOVÝ PROJEKT: BloBox

Ráda bych vám představila nový projekt, který se rozšířil mezi blogerkami jak tady v ČR, tak i u sousedů na Slovensku. Jedná se o tzv. BloBox.
Určitě všichni znáte tzv. krabičky krásy, které v poslední době/ke konci minulého roku zaznamenaly větší boom. Vzhledem k tomu, že slibovaná personalizace ze strany tvůrců krabiček je/byla v nedohlednu, začali se ozývat spotřebitelé, že se jim tohle a tamto v boxu nelíbí, že nechytli toho a tamtoho správný odstín a podobně. V tomto by měl ulevit nový projekt blogerky Belly, která se rozhodla vytvořit zcela novou krabičku krásy, která svým způsobem krabičkou krásy tak docela není. 
Jde spíše o takový mix krabičky krásy a tzv. SWAPu, zkrátka a jednoduše BloBox (= blogerský box), který slouží pro vzájemnou výměnu mezi blogerkami. 
Bella to vymyslela tak, že každý, kdo se bude chtít do výměny zapojit, napíše svůj e-mail do komentářů pod daným článkem, a podle počtu obdržených e-mailů uchazečky rozdělí do dvojic, které pak mají za úkol si box vyměnit. Box je vždy na nějaké konkrétní téma
Tentokrát tématem byla POHODA, takže blogerky musely na vlastní náklady koupit, nebo někde doma sehnat, vyrobit, apod. minimálně 5 věcí do boxu, který pak na danou adresu parťačky, kterou blogerkám Bella vždy sdělí, odešlou. A to je v podstatě princip BloBoxů. Blogerky pak můžou a nemusí o obsahu jejich BloBoxu napsat článek na svůj blog, případně sdělit názor své parťačce přímo. 
Já osobně jsem se do tohoto projektu zapojila, protože mě zajímalo, jak to všechno bude probíhat, a pak, když jsem obdržela box od své parťačky - tímto zdravím Lucindu - jsem se rozhodla vám o tomto novém projektu něco říct. A tak se, i když po delší době (box jsem odesílala 7. ledna), taky stalo.

 
 
Jak můžete na fotce vidět, od Lucindy jsem v boxu našla tedy celkem 5 věcí: DVD Holky v Balíku (doma už jedno vlastním, žádná novinka pro mě, ale uznávám, má hezký obal), oční stíny Essence v odstínu č. 20 Big Bang (růžová, nic růžového nenosím, pro mě nepoužitelné), řesenka False Lash Effect od Max Factor (musím uznat, že Max Factor dělá opravdu dobré řasenky, tahle má ode mě plus za to, že nemaže) a v poslední řadě náušnice a náhrdelník. Celý tento obsah mi přišel v obyčejné obálce s bublinkovou fólií uvnitř, takže balení za vyfocení opravdu nestálo. Vzhledem k tomu, že bylo jednání ráz na ráz a neměly jsme moc času vymýšlet, co do boxu dát, já jsem pro Lucindu pojala téma pohoda trochu jiným způsobem:


 
Ano, je to v původní krabici LadyBoxu a ano, chybí mi tam vyfocené tuším že 4 sáčky mých oblíbených čajů, které jsem do boxu dodala v hnědé dárkové taštičce. Jedná se jinak sice o běžné kosmetické produkty, které lze zakoupit v každé drogérii, ale bohužel jsem neměla čas a peníze vymyslet něco lepšího. Cenovou hranici jsme si nestanovily, tudíž cena mého boxu pro Lucindu se pohybuje kolem 250 Kč, kdežto cena "boxu" od Lucindy pro mě se pohybovala řádově o 200 Kč výš, kolem 450 Kč (což je vidět jenom na řasence a bižuterii, neboť ta je opravdu předražená, pokud se nekupuje ve slevách). Tenhle bod by příště chtělo domyslet.
Domluvu co a jak doprovázely i neshody, protože Lucinda na mě tlačila se zveřejněním článku co nejdříve, že prý 10 minut času na sepsání článku si najde každý. Já bohužel ale svým článkům nevěnuji pouze 10 minut svého času, protože chci, aby mé články za něco stály, a navíc jsem v tu dobu měla spoustu práce do školy, včetně chystání maturitního plesu, takže jsem zkrátka neměla kdy přidat recenzi, která, jak už jsem psala, ke všemu není povinná. No, nebudu to už dál rozmazávat ;)
Po přečtení nelichotivé recenze u Lucindy jsem absolutně neměla chuť jakoukoliv recenzi zveřejnit, ale řekla jsem si, že tímhle pomůžu dobré věci, pomůžu Bellině projektu ve zviditelnění.
Takže to je ode mě asi tak všechno. Více na téma BloBox se dočtete tady.
 
Přemýšlíte o tom, že se do výměny BloBoxů zapojíte? :)
 
 

16 komentářů:

 1. BloBox mě moc neláká, na svém blogu mám zveřejněný článek pro zájemce o SWAP. cHci vyzkoušet spíš ten :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ikonku SWAPu mám v menu, takže jsem pro něj také k dispozici :) Doufám, že se ti poštěstí a někdo se do toho s tebou pustí :)

   Vymazat
 2. hezkej nápad, vypadá to zajímavě a docela mě to i láká :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě to vyzkoušej, až bude příště vyhlášené nové "kolo" :)

   Vymazat
 3. zrovna jsem si taky pořídila tvářenku od essence :-)

  OdpovědětVymazat
 4. Zapoměla jsi dodat je u balíčku bl i dopis ve kterém se omlouvám že jsem za jeden den za který se balík měl odeslat nesehnala krabičku proto posílám bez ...
  Fakt jsem byla zklamaná neměla ses přihlašovat do tohoto projektu když na něj nemáš čas, čekala jsem od toho něco zajímavějšího !
  A chtěla si původně měnit s Bellou to teda nevím jak bys s tímto pochodila, když ses na to docela vyprdla :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Věc názoru, zaměřila ses v recenzi na kritiku, zaměřila, nelíbí se ti to, tak holt máš smůlu.. Říkat mi co mám a nemám dělat je čistě a jenom moje věc ;) Jinak, když už to chceš vědět, téma pohoda jsi tak docela nesplnila, náhrdelník a náušnice si pod pohodou nepředstavím, spíš pod zátěží ;) Je to vyjádření mýho vkusu, máš právo s tím nesouhlasit ;)

   Vymazat
  2. No jak bylo v dopise ja jako pohoda mam urcite i kosmetiku, doplnky, sperky:-) kazda zena se citi v pohode kdyz ma na sobe hezke veci:-) ale tak dobre no kazdeho nazor

   Vymazat
 5. Tak i když blog Belly sleduji, tak mi tento projekt unikl :)
  Asi se také zapojím :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak ho bedlivě sleduj a až tam bude mít výzvu, tak se můžeš zapojit, když budeš mít pořád chuť :) Určitě to je dobrá nová "zkušenost" :)

   Vymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 7. Já osobně bych preferovala tvůj balíček, věci mi přijdou praktické:) kdežto z druhého balíčku bych využila jen řasenku.

  OdpovědětVymazat
 8. príde mi od Lucindy nefér ale už čo...:/
  tvoj obsah keby mi prišiel viac by potešil lebo to človek vždy využije predsa ;)

  OdpovědětVymazat
 9. To vypadá dobře :) Ale chce to promyslet, aby nebyly takovéto neshody :(

  OdpovědětVymazat
 10. maxfactor řasenka je jedna z nejlepších :)

  eattrainbeauty.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat