3. 9. 2014

Happy Birthday To Me! | #1

Dnes je 3. září 2014 a já slavím své 21. narozeniny. Právě je přibližně 00:40 ráno a já se snažím využít posledních záchvěvů energie z předchozího dne, abych sepsala stručný článek o mých letošních narozeninách a co jim předcházelo.
Měsíce před mými narozeninami byly opravdu náročné. Když pojmenuji věci těmi správnými názvy, tak se rodiče zkrátka a jednoduše rozhodli, že se rozvedou. Nebudu tady zabíhat do detailů, jak dlouho předrozvodové období trvalo a ještě bude trvat, čím vším jsme si museli projít a čím si ještě projdeme, každopádně to pro mě znamená jakýsi přerod z "dítěte" na rádoby dospělou osobu, která se musí starat o domácnost a o své mladší sourozence (zejména toho nejmladšího). Že jde o těžké období vám musí být zcela jasné, takže je i na místě tvrdit, že mé veškeré plány ohledně sepisování a publikování článků na blogu, když jsem musela 24 hodin denně fungovat v úplně jiném směru, šli do kopru, protože jsem neměla jak čas, tak i chuť dělat cokoliv jiného, protože jsem si stěží našla volnou chvíli pro relaxaci.
Tahle pro nás nová rodinná situace měla samozřejmě i své důsledky mimo vzájemné vztahy mezi členy rodiny, ale to je povídání na příště.
Mé letošní narozeniny jsou každopádně ty první, které budu "slavit" bez přítomnosti jednoho člena rodiny. Je to smutné, ale bohužel s tím nic neudělám.
Pominu-li tuhle depresivnější stránku, jsem neskutečně vděčná za mé velmi blízké přátele, kteří mě v těchto těžkých časech podpořili, a nikdy nebudu moct najít slova, která by můj dík dostatečně vyjádřila. 
Již zmiňovaní přátelé, které nebudu konkrétně jmenovat (všichni z nich ví, o koho se jedná), bývají v den, a někteří i v týdnech před, mých narozenin ti, kteří mi přejí jako jedni z prvních. Spolu s nimi jsou to i členové rodiny a příbuzní. Obecně jsou to většinou všichni, co mi popřejí mimo Facebook a dovolím si tvrdit, že si datum mých narozenin pamatují (nebo se to dozví jinou cestou) a popřejí mi tudíž jinak, než vzkazem na zdi. To je jedna z dalších věcí, které si na nich cením.
Teď už se ale přesuňme k těm příjemnějším věcem.
Tenhle článek by měl být hlavně o oslavě mých narozenin, a tak se s vámi prostřednictvím níže uvedených fotek podělím o to, jak vlastně mé narozeniny vypadaly/probíhaly, a co jsem pěkného dostala.

// 1 //

Vzhledem k času, kdy jsem se rozhodla tento článek publikovat, jsem došla k závěru, že bude lepší článek rozdělit alespoň na dvě části, protože dnešek v podstatě ještě nezačal. 
První osobou, která se mnou oslavila mé narozeniny, byla moje hodně dobrá kamarádka, se kterou se znám od střední školy, Zuzka
Rozhodly jsme se spolu sejít týden před mými narozeninami, protože jsem si v té době nebyla jistá, jestli by bylo možné se následující týden sejít, či nikoliv. 
S jejím souhlasem (nebo spíše informováním) se tak s vámi podělím o to, co jsem od ní dostala.Z fotek vám musí být jasné, že dárky jsou osobní povahy, z čehož vyplývá, že každý z nich má pro mě svou zvláštní cenu a o to více jsem za ně vděčnější. Jsem za ně opravdu moc ráda. 

// 2 //

Když pominu vzniklý zmatek po tom, co jsem na Facebook uveřejnila výše uvedené fotky (vyvolaly "vlnu" předčasných přání k narozeninám od dalších dvou mně blízkých lidí - tímto zdravím do Kanady), mým dalším obdarovávatelem a člověkem, který mi popřál k narozeninám byla moje babička. Ta vždycky bere gratulace s předstihem a nikdy tak nezklame. Přítomnost babičky při oslavách čehokoliv s sebou vždy nese ducha nostalgie, protože nejednou s tí tak zavzpomínám na různé etapy minulosti, které buď prožila ona sama, nebo které prožil kdokoliv z naší rodiny. Mám pak taková setkání ještě mnohem raději, protože se tak vždycky dozvím něco nového.

A to je pro tuto chvíli všechno. Je právě 1:20 ráno a já se chystám ulehnout do postele s knížkou Gabrielův Ráj od spisovatele Sylvaina Reynarda a přiblížit se tak k jejímu zdárnému konci.

Přeji všem nočním sovám dobrou noc a ještě dnes se na vás budu těšit s dalším článkem :)

1 komentář:

  1. .. trošku se mi to nepovedlo nooo :P :D ale každopádně zdravím z Kanady do Česka :)

    OdpovědětVymazat